Dostałam od BGK wsparcie na starcie w biznesie. Mogę realizować swoje marzenia 

Pasją Barbary Kołodziejczyk z Kielc jest kosmetologia. Pani Barbara jest instruktorem makijażu permanentnego, szkoleniowcem w zakresie stylizacji rzęs, uczy w technikum kosmetycznym Awans Med, publikuje w gazetach branżowych. Dzięki programowi „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie” udało się jej połączyć pracę z pasją. Dziś jest właścicielką kilku salonów kosmetycznych i zarządza grupą specjalistów w tej dziedzinie.  

Barbara Kołodziejczyk swoją przygodę z kosmetologią zaczęła już w liceum. Po kursie stylizacji paznokci szukała kierunku, który pozwoliłby jej pogodzić pracę z pasją. Wybór był dla niej oczywisty – kosmetologia w Krakowie. - Pracowałam na pełen etat i studiowałam na studiach dziennych, ale łatwo nie było. Powiem wprost - to było ogromne wyzwanie. Ale nie poddałam się. Wprost przeciwnie, mierzyłam się wciąż z nowymi wyzwaniami. Zrobiłam wiele kursów i zdobyłam liczne certyfikaty, między innymi przedłużania rzęs. Dlaczego? Bo moja mama zawsze powtarzała, że inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja – opowiada Pani Barbara.

Jej marzeniem było prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego. Ciągle czuła jednak, że brakuje jej doświadczenia. Bała się porażki. Widziała, jak wiele gabinetów kosmetycznych powstaje i upada. Po powrocie do rodzinnych Kielc zaczęła pracę w zawodzie, a po niej dorabiała jeszcze w gabinecie, w którym teraz prowadzi własny biznes. - Pani Ania, jego ówczesna właścicielka szybko zaproponowała mi, abym przejęła gabinet, w dodatku z całą bazą klientów. Od razu powiedziałam tak! Ale prawda była taka, że zupełnie nie miałam pieniędzy na inwestycje, odkup sprzętów, nowe kosmetyki. Miałam ogromny problem – wspomina. 

Mobirise

Zaczęła szukać pieniędzy. Ale młodym przedsiębiorcom niełatwo je dostać. Nie mogła liczyć na dotacje z urzędu, a żaden bank nie dałby jej kredytu bez zdolności kredytowej. I wtedy, znalazła w Internecie idealny dla niej program oferowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego - „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie”. Od razu zadzwoniła do biura pośrednika w Starachowicach, gdzie udzielono jej wszystkich niezbędnych informacji i uzyskała pomoc przy wypełnianiu dokumentów. Miała szansę otrzymać środki na jej wymarzony biznes! Pieniądze na inwestycje przyszły w ekspresowym tempie, więc mogła działać.

Przez rok pracowała dzień w dzień, po wiele godzin. W końcu stwierdziła, że sama nie da rady i zaczęła rozglądać się za pracownikiem. Tu pojawił się kolejny problem, bo na stworzenie stanowiska pracy też potrzebne są pieniądze. - Na szczęście miałam możliwość uzyskania kolejnej pożyczki z programu „Wsparcie w starcie”, przeznaczonej na utworzenie miejsca pracy. To otworzyło mi dalszą drogę do rozwoju – mówi Pani Barbara. 

Mobirise

I tak, w ciągu zaledwie kilku lat otwierała kolejne gabinety: Instytut Kosmetologii Twarzy i Ciała MOnroe, Salon Kosmetyczny MOnroe oraz Wytwórnię Pięknego Spojrzenia MOnroe. Jej zespół składa się z 10 specjalistów, każdy z nich jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Są stylistki paznokci, podolodzy, kosmetolodzy, stylistki rzęs, itp. Załoga cały czas podnosi swoje kwalifikacje, wprowadza nowe, innowacyjne zabiegi oraz pracuje na najlepszych sprzętach dostępnych w branży kosmetycznej.

- Ja jestem instruktorem makijażu permanentnego firmy Szwedo Group oraz szkoleniowcem Bossomi Lash Academy - stylizacji rzęs, a także nauczycielem w technikum kosmetycznym Awans Med. Piszę artykuły do gazet branżowych, m.in. Beauty Forum Polska, czynnie biorę udział w targach zarówno w Polsce, jak i za granicą. A w najbliższym czasie przede mną kolejny wspaniały projekt – otwarcie Monroe - Exclusive Beauty w Galerii Korona. To wszystko nie byłoby możliwe bez programu „Pierwszy Biznes - Wsparcie w starcie” realizowanego przez BGK. Mogę robić to, co kocham i realizować kolejne plany – cieszy się Barbara Kołodziejczyk. 

Bank Gospodarstwa Krajowego jako państwowa instytucja finansowa o dużej wiarygodności, specjalizuje się w obsłudze sektora finansów publicznych.

Adres

Al. Jerozolimskie 7,
00-955 Warszawa 

801 598 888

+48 22 627 03 78