O programie „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”

O programie

Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” oferuje nisko oprocentowane pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz stworzenie miejsc pracy dla absolwentów szkół i uczelni wyższych, studentów ostatniego roku, osób bezrobotnych, a także opiekunów osób niepełnosprawnych.

Program wystartował w grudniu 2013 roku w formie pilotażu na terenie trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. W ramach pieniędzy przekazanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (20,5 mln zł) – absolwenci szkół i uczelni wyższych oraz studenci ostatniego roku uczelni wyższych mogli ubiegać się o nisko oprocentowane pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej oraz pożyczki na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, w tym bezrobotnego skierowanego przez Powiatowy Urząd Pracy.

W listopadzie 2014 r. uruchomiony został II etapu Programu, który obejmuje obszar całego kraju. Początkowo grupa docelowa Programu została poszerzona o osoby bezrobotne. Z czasem rozszerzono grupę docelową również o opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy uzyskali możliwość ubiegania się o pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej.

W ramach Programu możliwe jest uzyskanie pożyczki na utworzenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej oraz poszukującego pracy opiekuna osoby niepełnosprawnej. O taką pożyczkę mogą ubiegać się nie tylko pożyczkobiorcy korzystający z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej, podmioty prowadzące działalność gospodarczą, ale także podmioty takie jak, np.: niepubliczne przedszkola i niepubliczne szkoły oraz żłobki, kluby dziecięce lub podmioty świadczące usługi rehabilitacyjne.

Co więcej, pożyczkobiorcy, którzy uzyskali pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej, mogą skorzystać z bezpłatnych usług doradczych i szkoleniowych, co pozwoli na efektywne wykorzystanie środków udzielonych im pożyczek.

Kalkulator pożyczki

Przejdź do kalkulatora pożyczki i sprawdź na jakie finansowanie możesz liczyć.

Pożyczka na założenie działalności gospodarczej

Sprawdź krok po kroku, jak ubiegać się o pożyczkę na założenie własnej działalności gospodarczej. Poznaj zasady i zobacz, czy Ty też możesz odmienić swoje życie.

Mobirise

Pożyczka na utworzenie miejsca pracy

Poznaj warunki uzyskania pożyczki na utworzenie nowych miejsc pracy w swojej firmie. Zobacz, kogo możesz zatrudnić z uzyskanego finansowania.

Mobirise

Doradztwo i szkolenia

Sprawdź, jak skorzystać z bezpłatnego doradztwa i szkoleń, korzystając z programu„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”.

Mobirise

Bank Gospodarstwa Krajowego jako państwowa instytucja finansowa o dużej wiarygodności, specjalizuje się w obsłudze sektora finansów publicznych.

Adres

Al. Jerozolimskie 7,
00-955 Warszawa 

801 598 888

+48 22 627 03 78